Pazartesi, Mart 1, 2021

Perseverance’in tasarımında Boğaziçili imzası

Perseverance’ın özel yan kamerasını Prof. Dr. Bertan Bakkaloğlu tasarladı.

Kovid-19 salgını sağlık hizmetlerinde dijital dönüşümü hızlandırdı

Sağlık iletişimcisi Öcal, Kovid-19 döneminde sağlık hizmetlerinde dijital dönüşümün hız kazandığını belirterek "İstatistiklerde dünyadaki tüm web taramalarının yüzde 50'den fazlası mobil cihazlardan gerçekleştiriliyor" dedi.

Avrupa’yı hayalet aşı korkusu sardı

Avrupa Birliği'nde aşı uygulamalarındaki aksaklıkları fırsat bilen dolandırıcıların 900 milyon doz sahte Covid-19 aşısı satmak için girişimde bulunduğu ortaya çıktı.

CDC, Johnson & Johnson aşısının 18 yaş üstü için kullanılmasını tavsiye etti

ABD'de Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) ardından Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin (CDC) Danışma Paneli, Johnson & Johnson tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının 18 yaş üstü kişilerde kullanılması yönünde tavsiye verdi.

Erol Bulut: ‘Mücadelemiz çok iyiydi’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, mücadelelerinin çok iyi olduğunu belirterek, "3 puandan dolayı mutluyuz. İnşallah bu şekilde bu mücadeleyle aynı şekilde devam ederiz" dedi.

Ali Koç: ‘Bizim için zor bir haftaydı’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, zor bir haftayı geride bıraktıklarını belirterek, "Şampiyon olmadık ama önemli bir adım attık" dedi.
Balaban ustası Alafsar Rahimov

Balaban ustası Rahimov’dan yeni albüm

Balaban ve zurna ustası Alafsar Rahimov, albümü "Panik"i Kalan müzik etiketiyle dinleyicileriyle buluşturdu. Aranjörlüğünü Etibar Asadli’nin, kreatif direktörlüğünü Hilal Beyazıt’ın yaptığı albümde, balaban,...

Roblox Yaşı Büyük Kullanıcıları Hedeflemek İstiyor

Dünyada 164 milyon aktif kullanıcısı olan Roblox’un halka arz edilmesi heyecanı herkesi sardı. Oyuncularının, %50’den fazlası Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan 16 yaş ve altında çocuklardan oluşması firmayı, daha büyük oyunculara yönlendiriyor.

Akdeniz’de Bulunan Tarihin İlk Bilgisayarı: Antikythera

İnsanlık tarihinin en esrarengiz kazı bilimsel kalıntılarından biri olan, 1901 senesinde keşfedilmiş müşterek antika bilgisayar, ahit hala bilgelik insanlarının aklını kurcalamayı başarıyor. Henüz ne düşüncesince üretildiği kesme müşterek halde adsız sansız bu bilgisayarı TeknoTarih köşemizde masaya yatırıyor, en anlaşılmaz niteliklerini açıklıyoruz.

STAY CONNECTED

0HayranlarBeğen
0TakipçilerTakip et
0AbonelerAbone ol

FEATURED

MOST POPULAR

Yasak Elma 100. bölüm fragmanı

0
Yasak Elma dizisi 100. bölüm fragmanı yayınlandı. Yasak Elma'nın bu hafta yayınlanacak yeni bölümünde neler olacak? Yasak Elma 1 Mart 2021 Pazartesi akşamı FOX'ta...

LATEST REVIEWS

Doğa Araştırmacısı iki arkadaş 2 bin 500 yıllık gizli geçidi ortaya...

0
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde Paflagonya Dönemi'ne ait gizli bir geçit keşfedildi.

Dr. Mustafa Kadir Toktaş : “ Doğal besinlerle dişleri korumak mümkün”

0
Meyve ve sebzelerde bulunan vitamin ve proteinlerin diş ve diş etleri için oldukça önemli olduğunu ifade eden Diş Hekimi Dr. Mustafa Kadir Toktaş, renkli meyve ve sebzelerin tüketimine dikkat çekti. Doğal besinlerle diş sağlığını korumanın mümkün olduğunu belirten Dr. Toktaş, bu meyvelerin tüketiminin arttırılmasıyla dişlerin doğal yoldan güçlenmesi ve temizlenmesinin sağlanabileceğini kaydetti.

LATEST ARTICLES