Ana Sayfa Teknoloji Galaxy Watch 2 ve Watch 3 için EKG Güncellemesi Yayınlandı

Galaxy Watch 2 ve Watch 3 için EKG Güncellemesi Yayınlandı

6
0

Bir gün tansiyon ve EKG ölçümü için kullanabilmek umuduyla akıllı saat satın alan Galaxy Watch Active 2 ve Galaxy Watch 3 sahipleri, iki özelliğin de artık resmi olarak duyurulmasıyla bekledikleri özelliklere kavuşabilecekler. Samsung, özelliklerin bu ay içerisinde doğrulanan 31 ülkedeki kullanıcılar ile paylaşılacağını açıkladı. Bu ülkeler ise Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Şili, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Endonezya, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, BAE ve Birleşik Krallık olarak belirlenmiş durumda.

Kan basıncı ve EKG ölçümünü mümkün kılan Samsung Health Monitor uygulaması artık bu ülkelerde Galaxy Store’lardan indirilebilecek. Her iki saate de sahip olan kullanıcılar, uygulamayı kullanmaya başlamadan önce bir yazılım güncellemesini de indirmek zorunda. Güncelleme şu anda kullanıma sunuluyor ve saat için hazır olduğunda kullanıcılara bilgilendirme yapılıyor. Ancak yine de bu bilgilendirmeyi beklemek istemeyen kullanıcılar için güncelleme, manuel olarak da yapılabiliyor.

Bunun yanında kan basıncını izlemeye başlamak için Galaxy Watch Active 2 veya Galaxy Watch 3’ü özel bir kan basıncı monitörü ile kalibre etmek gerekiyor. Süreç, kan basıncını hem saat hem de tansiyon monitörü ile üç kez ölçtükten sonra ikinciden alınan değerleri Samsung Health Monitor uygulamasına entegre etmek şeklinde ilerliyor. Pek tabii gerçek bir monitör kullanmadan da değerleri kullanıcılar kendi ekleyerek bu adımı geçebilir ancak bu durum saatin sonuçlarını oldukça etkiliyor ve kullanışsız hale getiriyor.

Son olarak bu özelliklerin ülkemizde aktif olup olmayacağı ile ilgili herhangi bir bilginin olmadığını belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz